X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

DÖVİZ BÜROLARI WEB SİTESİ OLMA ZORUNLULUĞU

AnasayfaYazılarHAZIR WEB PAKETLERİDÖVİZ BÜROLARI WEB SİTESİ OLMA ZORU...

DÖVİZ BÜROLARI WEB SİTESİ OLMA ZORUNLULUĞU

          Döviz bürolarına ilişkin mevzuat Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna göre döviz büroları A ve B grubu olmak üzere iki gruba ayrıldı ve yeni sermaye şartları getirilildi. Bu şartlardan biri de artık her yetkili müessese ( döviz bürosu ) Firmasına ait döviz bürosu web sitesi açmak.

          Bu bağlamda HAZIRWEBPAKETLERİ.COM olarak sizlerin talepleri doğrultusunda 2 farklı döviz bürosu teması ile yasaya ve mevzuata uygun, döviz bürosu web sitenizi, ilk yıl 500MB hosting ve SSL sertifikası ile (google ve benzeri arama motorlarında döviz bürosu web sitenizin güvenilir site olarak onaylanması ve mevzuat gereği döviz bürosu web sitenizin 128/256 bit verilerin güvenle korunması için gerekli sertifikadı) kurulumunu sağlıyoruz.

          Hazirwebpaketleri.com 40 dan fazla firma kategorisi ve 340 dan fazla hazır web paketi scriptleri ile firmanıza özel web sitesi sahibi olabilirsiniz.

            Mevzuata uygun olarak hazırlamış olduğumu 2 farklı döviz bürosu teması ile çok ugun bir fiyatla sizlere hizmet vermekteyiz. Döviz bürosu web paketlerimizi incelemek için aşağıdaki başlıklara tıklayınız.

 

 

 

 

TÜRK PARASI KIYMETİNİ KORUMA HAKKINDA 32 SAYILI KARARA İLİŞKİN TEBLİĞ 

(TEBLİĞ NO: 2018-32/45)

Amaç ve kapsam

MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı, Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda tanımlanan yetkili müesseselerin kuruluş, faaliyet, şube açma, yükümlülük ve denetimlerine dair usul ve esasları düzenlemektir.

İnternet sitesi

MADDE 27 – (1) Yetkili döviz büroları, bir internet sitesi açmak ve bu döviz bürosu internet sitesinin belirli bir bölümünü bu Tebliğ ve Tebliğ kapsamında Müsteşarlıkça çıkarılacak genelge hükümlerine göre yapılması gereken ilanların yayımlanmasına tahsis etmek zorundadır.

(2) Yetkili müesseselerin internet sitelerinde yayımlanacak asgari içerikler Müsteşarlık internet sitesinde yayımlanır.

(3) Merkezlerinin ve varsa şubelerinin adres ve iletişim bilgilerinin yetkili döviz bürosu internet sitesinde yayımlanması ve şubelerine ilişkin listenin güncel tutulması zorunlu olup, adres ve iletişim bilgilerinin, adres veya iletişim bilgisi değişikliğinin yapıldığı tarihten itibaren en geç beş gün içinde internet sitesinde yayımlanması zorunludur.

(4) Yetkili Döviz büroları A grubu veya B grubu olduklarını belirtir ibareleri internet sitelerinin giriş sayfalarında bulundurmak zorundadır.

kaynak: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/01/20180130-3.htm


Top